قوانین استرداد کالا

  •  شرایط و ضمانت بازگشت کالا

در راستای ارایه خدمات مطلوب و جلب رضایت مشتریان فن پویا، ضمانت ۷ روز تعویض و یا برگشت کالا (به استثنا کالاهای سفارشی)از زمان دریافت کالا (در صورتی که کالا نصب نشده باشد) توسط مشتری در نظر گرفته شده است.

کالای سفارشی: مشتری پس از دریافت محصول تنها 48 ساعت مهلت تست محصول دریافتی را دارد و در صورت وجود هرگونه مشکل باید با پشتیبانی تماس گرفته و مراحل را از طریق متخصصین کادر فنی پیگیری نماید. محصولات عموما سالم و با توجه به درخواست های خوده مشتری ساخته  شده اند مگر در صورتی که کادر متخصص گروه فن پویا برای مشاوره حضوری و اندازه گیری های لازم به محل اعزام شده باشند و همچنین خواهشمندیم اگر با مشکلاتی اعم از عدم تطابق سایز، ضرب یا خردگی داشتن قطعات و.. را به واحد پشتیبانی اطلاع دهید و با توجه به هماهنگی های انجام شده محصول را جهت ب ارسال نماییدپس از بررسی در صورت احراز وجود نقص در تولید، پس از رفع نقص هزینه های ناشی از خرابی  به خریدار محترم اطلاع داده خواهد شد.

قطعات سفارشی: قطعات برشی مثل شفت، پروانه، قاب، گارد، فیلتر و .. پس از ساخت قابل بازگشت نیست.

لغو سفارشات

الف) کالای غیر سفارشی: مشتریان می بایست حداکثر 24ساعت پس از دریافت کالا مراتب مرجوعی و برگشت کالا را از طریق راه های تماس با فن پویا (درج شده در قسمت تماس با ما) به اطلاع کارشناسان فن پویا برسانند تا هماهنگی های لازم جهت عودت کالا در مهلت ضمانت (۷ روز کاری) انجام شود.

وجود بسته بندی، فاکتور فروش، جدا نشدن تگ و برچسب از کالا، خارج نشدن محصول از حالت اولیه ، شرایط لازم برای بازگشت و تعویض کالاست.

مناسب نبودن سایز محصول دریافت شده، مغایر بودن محصول دریافت شده با سفارش و وجود نقص در کالای خریداری شده از جمله شرایط مرجوعی برای تعویض کالاست. لازم به ذکر است در صورت موجود نبودن مدل، سایز و رنگ کالای مرجوع شده به جهت تعویض کالا، و در صورت انتخاب ننمودن کالایی دیگر، وجه پرداختی ظرف حداکثر ۴۸ ساعت پس از دریافت کالا به مشتری عودت داده خواهد شد.

امکان تعویض و بازگشت کالا برای سفارش های ثبت شده در ایام فروش فوق العاده (حراج) مقدور نمی باشد.

هزینه رفت و برگشت کالا جهت تعویض، و هزینه بازگشت کالا جهت ارجاع آن با حفظ شرایط بسته‌بندی اولیه، به عهده مشتری می باشد. در صورتی که شرایط بسته‌بندی پس از ارجاع تغییر کرده باشد، هزینه‌های آن از مشتری دریافت خواهد شد.

ب)کالای سفارشی: مشتری تا قبل از ارسال مرسوله و یا در صورت سفارش قطعات   قبل از تولید قطعه  و تغییر وضعیت سفارش به حالت “آماده سازی” می تواند سفارش را بدون ارائه هیچ دلیلی لغو کند و به طور کامل دریافت کند. در صورتی که سفارش ارسال شده باشد مشتری باید بدون باز نمودن درب بسته با بخش پشتیبانی جهت عودت مرسوله هماهنگ کند و در صورتی هزینه سفارش به حساب مشتری عودت داده خواهد شد که سلامت محصول از طرف تیم فنی فن پویا احراز شود. هزینه عودت بسته به فن پویا، بر عهده مشتری می باشد. همچنین امکان عودت مبلغ  و لغو سفارش بعد از برش محصول امکان پذیر نمی باشد.

تماس با ما

0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بعلت تغییرات شدید بازار، موقتا فروش سایت متوقف شده است

لطفا برای استعلام قیمت و موجودی با شماره های ما در تماس باشید